برندسازی شخصی با استفاده از توئیتر، اتفاقی عمومی یا فقط برای سیاسیون

 برندسازی شخصی در واقع شناخت خود است. شناختی که به افراد کمک می کند تا مسیر زندگی خودشان را با توجه به استعدادهایشان بشناسند و بسازند. احتمال خیلی زیاد اطراف خودتان افرادی را مشاهده کرده اید که ممکن است حتی از لحاظ موقعیت اجتماعی و مالی در وضع مناسبی باشند اما درونشان احساس رضایت نکنند. پای صحبت این افراد اگر بشینید احتمالا با مقوله ای به نام عدم رضایت شغلی رو به رو می شوید. احتمالا خیلی از ما تصورمان بر آن است که رضایت شغلی فقط و فقط مربوط به بعد مادی می شود در صورتی که این گونه نیست

یکی از گام های اساسی در برند سازی شخصی، استفاده از رسانه اجتماعی می باشد و یکی از انواع رسانه های اجتماعی، توئیتر می باشد.

 

توئیتر یک رسانه اجتماعی قدرتمند به حساب می آید که بیشتر حال و هوای خبری دارد و خیلی از ژورنالیست ها و خبرنگاران مسیر برندسازی شخصی خودشان را از طریق رسانه اجتماعی توئیتر انجام می دهند. این رسانه اجتماعی به کاربران خود این امکان را میدهد که در قالب نهایت 280 کلمه، محتوای خود را اصطلاحا توئیت کنند.

توییتر به معنای چهچهه یا آواهایی متناوب است؛ ولی بر خلاف معنای اسم توییتر، همواره در آن کوتاه نوشت می‌نویسند و خبری از آوا در آن نیست. در توییتر افزون برفرستادن پیام نوشتاری می‌توان نوشته را به صورت آوا هم فرستاد، با کمک وبگاه‌های وابسته به توییتر می‌توان این نوع توییت را برای دنبال کنندگان فرستاد. از جمله وبگاه‌هایی که این امکان را به کاربران توییتر می‌دهند chir.ps و audio Boo را می‌توان نام برد.

در این قست به این موضوع پرداخته خواهد شد که بایستی چه مراحلی را در رسانه اجتماعی توئیتر پشت سر بگذاریم تا بتوانیم مسیر برندسازی شخصی را به درستی طی کنیم:

 

گام اول: شروع به کار در توئیتر

توییتر برنامه هایی برای دستگاه های Android ، IOS (Apple) و ویندوز دارد. مراحل زیر در استفاده از توییتر از رایانه رومیزی متمرکز شده است. پیام های توییتر را دنبال کنید.

– با وارد کردن آدرس ایمیل یا شماره تلفن شروع کنید.

– سپس یک رمز عبور وارد کنید.

– بر روی دکمه Get Started کلیک کنید.

اگر نام مستعار دارید آن را وارد کنید.

می توانید به Twitter اجازه دهید محتوای خود را شخصی سازی کند. من انتخاب نمی کنم این گزینه به دلیل اینکه دوست ندارم توییتر محتوای مرتبط با من پیدا کند سرگرمی وقتی از آن برای اهداف تحقیقاتی و توسعه حرفه ای استفاده می کنم. این گزینه به Twitter اجازه می دهد تا وب سایت هایی را که بازدید می کنید ، برای شخصی سازی ، ردیابی کند.

اگر هنگام ورود به سیستم ، این کادر را علامت بزنید ، همیشه می توانید پس از مشاهده نحوه عملکرد ، این ویژگی را خاموش کنید. فقط به نمایه خود بروید و تنظیمات خود را تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که گزینه های پیشرفته برای توییتر باعث می شود افراد شما را پیدا کنند
با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود این تنظیمات را طبق تنظیمات برگزیده تنظیم کنید. برای وارد کردن شماره تلفن خود به مرحله بعدی بروید.

 

گام دوم: صفحه خانه در توئیتر

بیایید به اصول اولیه آنچه در صفحه اصلی توییتر است نگاه کنیم. هر صفحه توییتر نام شخص یا سازمان را در زیر عکس پروفایل نشان می دهد. در صورت تأیید دوباره ، نمایه دارای یک علامت چک خواهد بود که در وسط دایره آبی کنار نام قرار دارد. تحت این نام ، دسته توئیتر را مشاهده خواهید کرد. دسته توییتر با علامت “@” شروع می شود. این نام کاربری شخص یا سازمان است.

دستگیره توییتر یکی از راه های نشان دادن نام تجاری شما است. این می تواند از a تشکیل شود
ترکیبی از حروف ، اعداد و کاراکترها اگر در انتخاب نام مشکلی دارید ، توییتر ایده هایی به شما می دهد. اما در مورد نامی که انتخاب می کنید مطمئن باشید. توییتر به شما امکان می دهد که دسته خود را تغییر دهید ، اما اگر در حال ایجاد یک حساب کاربری هستید و ارتباط برقرار می کنید ، نمی خواهد هویت خود را تغییر دهید. وقتی سعی کردم نام خود را در توییتر ادعا کنم ، فهمیدم که قبلاً گرفته شده است. بسیاری از افراد دسته های خود را با “The Real” یا “I Am” شروع می کنند. سرانجام ، من از مشخصات اولیه ، نام خانوادگی و عنوان شغلی برای پروفایل حرفه ای خود استفاده کردم. در هر صورت ، دسته باید یکی باشد که هویت دیگر رسانه های اجتماعی شما را منتقل کند. سعی کنید برای همه آنها از دسته یکسان استفاده کنید. در اینجا چند نکته سریع برای انتخاب دسته وجود دارد:

 • در مورد گروهی که میخواهید انتخاب کنید تحقیقاتی را انجام دهید و مطمئن شوید که این گروه شبیه به گروه های دیگر نباشد.
 • اگر نام شما در دسترس نبود، گروهی را انتخاب کنید که نمایانگر برند شما باشند. در واقع اگر دوست دارید برند خودتان را تحت این عنوان که علاقمند به حوزه های تکنولوژی هستید، نشان دهید باید گروه خود را @knowtechlib قرار دهید.
 • سعی کنید نام کاربری کوتاهی داشته باشید.
 • مگر اینکه به دنبال بحث و جدال باشید ، یک نام کاربری بی طرف ایجاد کنید. به عنوان مثال ،icantstandlibraries روش خوبی برای برقراری ارتباط با کتابداران نخواهد بود.

در مرحله بعد ، توییتر اطلاعاتی را که بیشتر سازمان یا شخص را شناسایی می کند جمع می کند. توضیحات سازمان در دست است. مکان بعدی ظاهر می شود. اگر یک وب سایت ذکر شده باشد ، پیوند نمایش داده می شود. همچنین نمایه تاریخ عضویت فرد یا سازمان در توییتر را نشان می دهد. دو دکمه آبی در تاریخ هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که برای شخص یا سازمان پیام ارسال کنید یا پیام دهید. اگر یک حساب توییتر دارید و به سیستم وارد شده اید ، می توانید ببینید که چه تعداد از افراد یا سازمانها شخص یا سازمانی را که مشاهده می کنید دنبال می کنند. این یک روش خوب برای یافتن افراد اضافی برای پیگیری منافع مشترک است.

در بالای صفحه توئیتر، شما می توانید ببینید چه تعدادی توئیت ارسال شده است. توئیت یک پیام کوتاه 140 کاراکتری است که از توییتر ارسال شده است. در کنار تعداد توییتها ، خواهید دید که چه کسی حساب را دنبال می کند و دنبال کنندگان این حساب هستند. یک پیروان یا سازمانی که تصمیم گرفته است توییتهای صادر شده توسط آن حساب را ببیند. وقتی وارد حساب کاربری خود شوند ، توییتهای شما در فید توییتر شما نشان داده می شوند. با کلیک روی پیوند زیر یا دنبال کننده می توانید ببینید چه کسی را دنبال می کنید یا چه کسی شما را دنبال می کند. تعداد Likes در کنار Followers نمایش داده می شود. وقتی شخصی یک توییت یا یک لحظه را دوست دارد ، به این معنی است که آنها با محتوای توییت موافق و / یا قدردانی می کنند. آنها از پیام پشتیبانی می کنند.

توییتر نیز دارای لیست است. لیست ها تلفیقی از کاربران توییتر است که خصوصیات خاصی دارند. چندین حساب را می توان در لیستی قرار داد که حول یک موضوع انتخاب شده می چرخد. هنگامی که یک لیست مشاهده می شود ، توییت هایی که مشاهده می شوند ، محدود به حساب های موجود در آن لیست می شوند. شما می توانید در لیست های ایجاد شده توسط دیگران شریک شوید و لیست مورد نظر خود را ایجاد کنید. علاوه بر اینکه می توانید افراد را دسته بندی کنید ، یکی دیگر از مزایای لیست توییتر این است که می توانید بدون پیگیری رسمی آنها و دنبال کردن آنها به میل خود ، افراد را دنبال کنید.

پیوند رسانه شامل جدول زمانی رسانه یا لیستی از عکس ها ، فیلم ها و GIF هایی است که در یک حساب بارگذاری شده اند. در زبانه رسانه مطالب آپلود شده به ترتیب زمانی نمایش داده می شود.

بعد از ورود به صفحه اصلی خود ، با کلیک کردن بر روی نماد خانه پرنده که در بالای صفحه نمایش داده می شود ، وارد صفحه اصلی خود شوید. صفحه اصلی شما شامل اطلاعات مربوط به حسابهایی است که شما دنبال می کنید. در سمت چپ صفحه ، توییتر پیشنهاداتی را در مورد افرادی که باید دنبال کنید ارائه می دهد و روندهایی را که ممکن است به آنها علاقه مند شوید نشان می دهد. شما همچنین می توانید روند خود را در اعلان ها و نتایج جستجو پیدا کنید. اعلان ها در توییتر به شما می گویند مردم چگونه به توئیت های شما واکنش نشان می دهند. اگر روی اعلان ها کلیک کنید ، می توانید افرادی را که از شما یاد کرده است ، پسندید ، و توییتهای خود را مجدداً بازنویسی کنید.

پیام ها پیام های خصوصی را که از افراد دیگر در Twitter دریافت کرده اید به شما نشان می دهد. برای ارسال پیام ، روی پیغام پیام ها کلیک کرده و یک نام وارد کنید. در مرحله بعد ، اعلان ها را دنبال کنید و پیام را بنویسید. نماد Moments یک رعد و برق است. A Moment مجموعه ای از توییت ها است که در قالب یک نمایش اسلاید در یک داستان جمع شده اند. در حالی که ممکن است لحظاتی تنظیم نکرده باشید ، هنوز هم می توانید لحظاتی را که توسط توییتر تالیف شده است برای شما مشاهده کند. اگر فیلم ها در لحظه ای که مشاهده می کنید تعبیه شده باشد ، هنگام حرکت به پایین صفحه ، آنها به طور خودکار پخش می شوند. یک لحظه می تواند توییت ها و رسانه هایی را که توسط یک کاربر انتخاب شده است ، در برگیرد. لحظه ها توسط توییتر در دسته هایی نمایش داده می شوند که شامل اخبار امروز ، اخبار ، ورزش ، سرگرمی و سرگرمی است.

 

گام سوم: خواندن توئیتر

با دسترسی به فید توییتر خود در صفحه اصلی می توانید توییت ها را بخوانید. روی پرنده کلیک کنید. این به عنوان نماد اصلی است که از طریق آن می توانید در هر زمان به صفحه اصلی خود برگردید. خواهید دید که جدیدترین توییتها در ابتدا ذکر شده است. توییتهای شما با توییتهای افراد و سازمانهایی که دنبال می کنید ترکیب خواهد شد. توییتر شامل توییتهای تبلیغاتی است.

 

گام چهارم: پست کردن توئیت خودتان

مهم نیست که در توییتر کجا هستید ، وقتی وارد سیستم شوید ، می توانید یک توییت ارسال کنید. یک دکمه Tweet در بالای صفحه در نوار ابزار در هر صفحه ظاهر می شود. برای ارسال توئیت  این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 • دکمه Tweet را در نوار ابزار پیدا کرده و کلیک کنید.
 • بر روی دکمه صدای جیر جیر کلیک کنید.
 • یک کادر بازشو نمایش داده می شود.
 • پیام خود را وارد کنید.

می توانید افراد و سازمانهای دیگری را ذکر کنید. ذکر وقتی است که در مورد یک سازمان یا شخص در توییت خود می نویسید. وقتی افراد شما را با استفاده از کاربر خود ذکر می کنند ، در فید توییتر شما نشان داده می شود. ذکر یک روش عالی برای جلب توجه کسی به شما و شروع گفتگو است. اگر نام کاربری فرد یا سازمانی را که می خواهید به آن مراجعه کنید ، نمی دانید ، با استفاده از قابلیت جستجوی توییتر در بالای صفحه ، آن را جستجو کنید. جایگزین دیگر باز کردن کادر Tweet (Tweet) است. بعد ، ampersand (@) را تایپ کنید و سپس ابتدا نام کاربری را وارد کنید. توییتر برای تکمیل آنچه تایپ شروع کرده اید ، چندین پیشنهاد از نام کاربری را ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که پیامی را با یک دسته (نام کاربریusus) شروع می کنید ، این پیام فقط برای افرادی که کاربر و دنبال کننده هایی که شما و کاربر مشترک دارید ، ارسال می شود. دسته را در انتهای توییت قرار داده و یا یک دوره در مقابل آن قرار دهید تا پیام را برای مخاطبان گسترده تری ارسال کنید.

 

گام پنجم: تعامل با توئیت

چند روش وجود دارد که می توانید با توییت ها ارتباط برقرار کنید. اگر دوست دارید توییت کنید ، بر روی قلب کلیک کنید تا به مردم اطلاع دهید که شما آن را دوست دارید ، قلب نشان می دهد که Tweet را دوست دارید ، پر خواهد شد. اگر با فلش بر روی مربع کلیک کنید ، می توانید توییت خود را بازنویسی کنید. بازخورد روشی برای به اشتراک گذاشتن آنچه شخص دیگری گفته است. وقتی چیزی به وجود می آید که به آن اشتیاق دارید یا فکر می کنید ذکر کردن ارزش دارد ، بازتوییت کردن می تواند خوب باشد. هنگام بازخوانی پیام ، سعی کنید بیان کنید. در غیر این صورت مخاطب شما پیام معتبر شما را دریافت نمی کند. وقتی قبل از ارسال بازخورد ، بیانیه اضافه کنید ، توییت به عنوان نقل قول توییت شناخته می شود.

بازنویسی توئیت

پیامی را که می خواهید مجدداً در فید توییتر خود پیدا کنید پیدا کنید.

 • روی پیام کلیک کنید
 • روی جعبه با دو فلش کلیک کنید.
 • بر روی دکمه Retweet کلیک کنید.

 

گام ششم: آشنایی با هشتگ ها

هشتگ راهی برای طبقه بندی توییت است. به عنوان یک کلمه کلیدی فکر کنید. وقتی یک نماد پوند (#) جلوی گروهی از کلمات یا اعداد قرار می گیرد ، توییت های حاوی هشتگ در جستجوهای توییتر جمع می شوند. هشتگ را می توان در هر نقطه از بدن یک توییت قرار داد. هشتگ راهی برای گفتگو در توییتر است. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد با استفاده از هشتگ ها ، در زمان مشخصی در مورد موضوعی در توییتر میزبان گپ های توییتر هستند یا همزمان توییت می کنند. بیشتر افراد در توییتهای خود از هشتگ استفاده می کنند زیرا تعداد افرادی که از همین هشتگ استفاده می کنند به تعیین اینکه آیا موضوع هشتگ جاری یا روند است کمک می کند. در حقیقت ، صفحه اصلی توییتر شما لیستی از گرایش ها را برای شما نمایش می دهد که شامل هشتگ می باشد. هشتگ های توییت پیوندهایی هستند که توییت های دیگر را با همین هشتگ نشان می دهد.

 

گام هفتم: ساخت هشتگ ها

یک هشتگ را به عنوان نوعی از برچسب فکر کنید که افراد می توانند از آن برای شناسایی موضوع استفاده کنند. مردم از هشتگ برای کمک به سایر افراد در یافتن اطلاعات استفاده می کنند. توجه داشته باشید که هشتگ ایجاد یک برنامه نویسان اصلی توییتر نیست. آنها متعلق به یک نفر نیستند. طبق معمول ، یک شخص بسیار خلاق در توییتر حضور داشت و تصمیم گرفت از اولین هشتگ برای جستجوی اطلاعات خود استفاده کند. هشتگ ها برای توییتر کار می کنند ، اما توییتر راهی رسمی برای اشتراک شما در یک هشتگ ندارد. (اگر این آنگاه آن است ، زپیر و HootSuite روش های خوبی برای “دنبال کردن” یک هشتگ برای مدت زمان طولانی هستند.) با این وجود ، می توانید در شخصی مشترک شوید که مرتباً از هشتگ مورد علاقه شما استفاده می کند. سایر شبکه های اجتماعی مانند Facebook ، Google1  , Instagram

 

 

گام هشتم:  افزودن چندرسانه ای

شما می توانید در توئیت های خودتان، عکس و ویدئو و قالب های چند رسانه ای را اضافه کنید.

 

گام نهم:  هویت در توئیتر

اگر کنجکاوی در مورد اینکه آیا واقعاً با کسی صحبت می کنید که مشهور برخی از انواع است ، می توانید بررسی کنید که آیا یک حساب تایید شده است یا خیر. حساب های تأیید شده دارای یک حلقه آبی یا نشان دارای نشان علامت در وسط هستند. اگر شخص واقعاً تأیید شود ، نماد در کنار نام آنها در صفحه نمایه شخص و در نتایج جستجو نشان داده می شود. اگر یک نشان تأیید شده را در هر جای دیگر مشاهده می کنید ، این بدان معنی است که شخص آن را در آنجا قرار می دهد و جعلی است. می توانید با مراجعه به حساب تایید شده توییتر (@ verified) و بررسی لیست موجود ، می توانید لیست های حساب های تأیید شده را مرور کنید: https://twitter.com/verified. برخی از نامها و سازمانها ممکن است در یک لیست ظاهر نشوند. با این حال ، هنوز هم می توانید ببینید که آنها تأیید شده اند. یک نمونه ، انجمن کتابخانه های آمریکا (AALibronic) است.

 

گام دهم:  ایجاد لحظه های خاص خودتان

 • با کلیک روی نماد Moments می توانید Moments خود را در توییتر ایجاد کنید.
 • یک دکمه Create New Moment در بالای صفحه ظاهر می شود.
 • عنوانی را برای لحظه تایپ کنید.
 • می توانید یک فیلم یا عکسی را برای جلد Moment انتخاب کنید.
 • در ادامه توییتها به Moment اضافه کنید. می توانید این کار را با انتخاب توییتهایی که دوست دارید ، توییت از حساب شخصی خود ، جستجوی توییت یا با استفاده از پیوندی به توییت مورد نظر خود انجام دهید.
 • وقتی یک توییت مناسب پیدا کردید ، روی علامت تیک کنار آن کلیک کنید تا آن را به Moment اضافه کنید.
 • بعضی اوقات ممکن است وقتی شروع به تهیه آن می کنید ، یک فیلم یا تصویر برای جلد Moment نداشته باشید. در این حالت ، با اضافه کردن توییت به Moment شروع کنید. توییتها به طور خودکار برای مشاهده در قسمت Set Cover جمع می شوند. دوباره روی دکمه Set Cover کلیک کنید و قادر خواهید بود از یکی از توییت های جلد استفاده کنید.
 • تصویر را انتخاب کرده و بر روی دکمه Next کلیک کنید. سپس می توانید تصویر را برای پوشش خود برش دهید. توییتر پیش نمایش تصویر را به شما نشان می دهد. هنگامی که تصویربرداری تمام شد ، روی دکمه Next کلیک کنید.
 • پیش نمایش “نمای” تلفن “صفحه ظاهر می شود. تصویر را برش داده و سپس بر روی دکمه Save کلیک کنید.
 • بعد از اتمام Moment می توانید با استفاده از دکمه Publish در بالای صفحه آن را منتشر کنید. دکمه Finish Later را برای ادامه توسعه Moment در آینده انتخاب کنید.
 • اگر می خواهید Moment خود را بیشتر تنظیم کنید ، از دکمه More در بالای صفحه استفاده کنید. از دکمه More استفاده کنید تا Moment را به صورت خصوصی به اشتراک بگذارید ، رنگ تم موبایل را انتخاب کنید و به کاربران بگویید که Moment حاوی محتوای حساس است. اگر در Moment اشتباه کرده اید یا دیگر آن را نمی خواهید ، می توانید آن را منتشر کنید یا حذف کنید.
 • لحظه ها را می توان با یک توییت به اشتراک گذاشت.

 

گام یازدهم:  دنبال کردن افراد

من قبل از شروع توضیحی درباره نحوه پیدا کردن افراد برای دنبال کردن در توییتر ، یک کلمه احتیاط را ارائه می دهم. افرادی را که اضافه می کنید در نظر بگیرید زیرا لیست افرادی که دنبال می کنید در صورت داشتن یک حساب عمومی برای همه افرادی که روی صفحه شما کلیک می کنند قابل مشاهده است. اگر از توییتر استفاده می کنید ، زیرا می خواهید خود را به طور مثبت از مارک تجاری کنید ، نمی خواهید افرادی را که باعث ایجاد نفرت هستند ، دنبال کنید. درعوض ، برای مرور پست های خود به جستجوی آنها بپردازید. همچنین می توانید از HootSuite برای نظارت بر آنها استفاده کنید. افرادی که شما از آنها پیروی می کنید ، درباره کسانی که به عنوان یک شخص هستید و چیزهایی که جزء لاینفک زندگی شما هستند ، صحبت خواهند کرد.

توییتر توصیه هایی را برای افرادی ارائه می دهد که می توانید آنها را دنبال کنید. در حالی که در پروفایل خود هستید ، روی پیوند زیر کلیک کنید. اگر وقتی صفحه جدید بارگیری می شود ، به سمت چپ صفحه نگاه می کنید ، به لیستی از افراد یا سازمان هایی که به نظر می رسد متناسب با ترجیحات شما است ، توجه خواهید کرد. می توانید لیست را تازه کنید یا برای مشاهده همه پیشنهادات کلیک کنید. برای افزودن طرف پیشنهادی به شبکه ، روی دکمه Follow کلیک کنید. قبل از دنبال کردن آنها ، برای بررسی نمایه خود ، روی کلیک بر روی نام کلیک کنید. علاوه بر این ، می توانید افراد را از حساب Gmail خود وارد کنید. روی این گزینه کلیک کنید و توییتر مخاطبین شما را جستجو می کند. اگر شما این اجازه را ندهید ، توییتر از شما می خواهد که به مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید.

گام دوازدهم:  چت کردن در توئیتر

ممکن است توییتر مانند مجموعه نظرات ارسال شده در زمان های تصادفی باشد. با این وجود ، می توان درمورد موضوع مورد نظر ، بحث و گفتگو در توییتر ترتیب داد. پاسخ این است که میزبان یک گپ توییتر باشید. هنگامی که یک گروه با یک گفتگوی توییتر ملاقات می کند ، آنها در زمان مشخصی برای ارسال توییت درباره یک موضوع از پیش تعیین شده ، بصورت آنلاین ملاقات می کنند. سازمان دهنده گپ ، هشتگ را برای گپ انتخاب و تبلیغ می کند. سپس هنگامی که شرکت کنندگان پاسخ می دهند ، در پاسخ های خود هشتگ را شامل می شوند.

 

گام سیزدهم:  اضافه کردن لوکیشن خودتان در توئیتر

می توانید مکان خود را به توییتر اضافه کنید. یک نماد GPS وجود دارد که برای هر توییت نشان می دهد که شروع به تدوین می کنید. می توانید این ویژگی را در تنظیمات غیرفعال کنید. اگر می خواهید مردم بدانند که کجا هستید ، این مراحل را دنبال کنید.

 • یک توییت جدید شروع کنید.
 • توییت خود را بنویسید
 • به پایین پنجره نگاه کنید و روی نماد GPS کلیک کنید.
 • توییتر درباره مکان شما پیشنهاداتی ارائه می دهد.
 • مکان خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید یا در یک مکان تایپ کنید.
 • ارسال توئیت.